RSS

«кальвадос»: фiлософiя свята

12 Авг

Створення кавер-версій відомих і не дуже пісень – сьогодні доволі розповсюджене явище у нашому музичному просторі. Власне, таке виконання музичної композиції передбачає своєрідне перелицювання оригінальної версії, а продукт, який створюється в кінці, може бути схожим на неї, чи навпаки кардинально відрізнятися. Сьогодні у Криму є гурти, які дають нове життя старим пісням. Зокрема, оркестр «Кальвадос», до складу якого входять гітарист, вокаліст та бенд-лідер Андрій «Брайан» Гончаров, контрабасист та вокаліст Максим із поетичним прізвищем Некрасов та барабанщик і вокаліст Айдер Білялов.

У такому складі хлопці зібралися відносно недавно: днем народження свого оркестру вони вважають 14 лютого 2009 року. До цього музиканти брали участь у різних музичних проектах не лише в Україні, а й за кордоном, але повернулися у Крим. Дехто з них, наприклад, був помічений у складі «БангладешЪ-Оркестра», групах «Город 312» та «Ундервуд», акомпануючому складі Анастасії Стоцької та ін.
Нам вдалося поспілкуватися з бенд-лідером «Кальвадосу» Андрієм Гончаровим. Перші два питання до музиканта були передбачуваними, але від того не менш цікавими: чому саме таку назву обрали собі хлопці і чому не просто Андрій Гончаров, а ще й «Брайан»?
«Назва гурту була придумана з подачі патріарха рокабілі Максима Бутенка, з яким ми певний час співпрацювали, – розповів Андрій. – На одній із репетицій, під час якої постало питання щодо назви оркестру, він сказав, що це повний «барбадос». Це слово засіло у мене в підсвідомості і вона потім видала нашу сьогоднішню назву – «Кальвадос». Власне, це просто вдале трискладове поєднання голосних та приголосних, яке, як показала практика, дуже зручне для запам’ятовування аудиторії. От і все. Жодного зв’язку з Ремарком та його «Тріумфальною аркою», чи з нормандським яблучним алкогольним напоєм нема. Єдине, що хочеться зауважити, – сказав музикант, – так це те, що, за словами знавців, той яблучний напій має специфічний вплив на свідомість та організм людини, як, певно, і ми, – тут Андрій просто не зміг втримати посмішки. – То, може, у цьому і є якийсь прихований сенс назви нашого гурту…
Щодо псевдо «Брайан» – це дуже довга історія, але якщо її розповідати у двох словах, то у дитинстві в мене була дивакувата зачіска, із якою я був схожий на Брайана Джонса – засновника, гітариста, бек-вокаліста, мультиінструменталіста британського рок-гурту The Rolling Stones. Усе ось так просто», – зауважив музикант.
Щодо жанру своєї музики, то «Кальвадос» у цьому питанні визначився майже від початку свого заснування. На думку хлопців, вони грають циганський рок-н-рол, і роблять це, до речі, завжди наживо.
На питання, чому циганський і чому саме рок-н-рол, Брайан відповів: «Таке визначення своїй музиці ми дали самі. Справа у тому, що ставлення до того, що ми робимо, залежить від точки зору. Наприклад, хтось може назвати це кабацькою музикою. Ми на це не ображаємося і не бачимо нічого поганого, коли люди відпочивають, слухають музику і ще й платять за це гроші. Але нам особисто більше подобається визначення «циганський рок-н-рол». Циганський, бо зроблений із простих і зрозумілих матеріалів, а ще тому, що це, апріорі, весело і з вогником та перчинкою, а рок-н-рол, бо виник в середині минулого століття саме як розважальна музика. Безперечно, нам би хотілося вийти і на сцену концертного залу «Україна» у Києві, наприклад, і на інші визнані сьогодні музичні майданчики. Але сьогодні ми працюємо, так би мовити, за західною блюзовою схемою. Свого часу чимало відомих та визнаних сьогодні західних музичних виконавців починали свою кар’єру у нічних клубах, ресторанах чи кнайпах. Для нас це школа, яка навчила витривалості та терпимості».
Щодо підбору репертуару, то якогось чіткого алгоритму у кавер-бенду не існує. Є певний wish-list (перелік) тих пісень, над якими «Кальвадосу» хотілося б попрацювати. Сьогодні, за словами Брайана, це більше ста композицій, які вони обов’язково колись заспівають. Єдине, що пісня повинна мати, щоб музикантам захотілося їй дати нове життя, так це щоб вона була зрозуміла і її можна було виконувати гуртом – так би мовити, щоб вона була до певної міри застільною і впізнаваною.
«На сьогодні в нас у репертуарі лише пісні російською мовою, – зауважив Андрій, – але найближчим часом ми плануємо зробити «Червону руту», «Голубку» «Розпрягайте, хлопці, коней» та багато інших. Наша перспектива – це гарні україномовні пісні, яких дуже багато». Крім того, музикант сказав, що якщо читачі «Світлиці» хочуть бачити у виконанні «Кальвадосу» якісь конкретні пісні, то у них є така можливість. Адже музиканти мають такий собі «стіл замовлень» на сайті «vkontakte.ru», де можна запропонувати для виконання будь-яку музичну композицію на власний розсуд.
Авторські пісні у «Кальвадосу» також є, але їхньою популяризацією сьогодні ніхто особливо не займається. За словами Андрія Гончарова, зараз у них трохи інші пріоритети. Як зазначив музикант, вони виконують веселу і сонячну музику, їм подобається їхня справа і вони хочуть нею займатися й надалі, а тому їхнє «політичне» кредо: «Завжди!».
За якихось півроку свого існування «Кальвадос» продемонстрував своїй публіці близько 50 перформенсів, саме це слово більш влучно передає суть того, що хлопці роблять під час своїх виступів. На думку культуролога Катерини Кокоріної, є музика, яку треба дивитися, і це саме про них, адже «Кальвадос» – це гурт-свято, який працює з аудиторією в інтерактивному ключі.
«Ми – гурт, який не бере на себе якихось глобальних зобов’язань, на кшталт змінити світ, чи щось подібне… Ми намагаємося бути зрозумілими і доступними у своїй творчості, саме тому – рок-н-рол. Наша філософія – це філософія свята! А щоб людям було весело, для цього теж треба вміти створити атмосферу свята у буденний день… Напевно, ми усі – як вовк з мультфільму «Ну, постривай!», але у різних його іпостасях», – підсумував Андрій Гончаров, гітарист, вокаліст і бенд-лідер оркестру «Кальвадос», який дає нове життя старим пісням і пропагує філософію свята.

Щоб знати:
Кавер-версія – (від англ. to cover – перелицьовувати) – виконання за початковою партитурою, або ж за партитурою з певними змінами, музичної композиції у новому аранжуванні і новими виконавцями.
Рок-н-рол – (від англ. rock’n’roll— крутись і гойдайся) – стиль популярної музики, який з’явився у 50-х рр. ХХ ст. в США на ґрунті ритм-енд-блюзу та хілбілі, і став першою сходинкою розвитку рок-музики.
Рок-музика – загальна назва багатьох напрямків музики. Також рок є особливим субкультурним явищем, адже і хіпі, і панки, і металісти, і готи нерозривно пов’язані з певними жанрами рок-музики. Рок-музика має велику кількість напрямів: від легких жанрів (танцювальний рок-н-рол, поп-рок) до агресивних та брутальних – дет-метал, блек-метал.
Перформенс – (від англ. performance – виконання, театралізоване дійство) – одна із інтердисциплінарних форм сучасного мистецтва.

Катерина КРИВОРУЧЕНКО.
«Кримська Свiтлиця», 07.08.2009

Реклама
 
Оставить комментарий

Опубликовал на Август 12, 2009 в СМИ

 

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google+ photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google+. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

w

Connecting to %s

 
%d такие блоггеры, как: